Збалансоване харчування і правильний спосіб життя важливі для здоров’я і довголіття. Але додати кілька років життя можуть не тільки дієти і фізична активність. Існує кілька продуктів, які насправді можуть допомогти прожити більш довге життя. Одним з таких ключів до довголіття є улюблений багатьма десерт – ягоди.

Чорниця, малина і ожина повні антиоксидантів, які мають потужні антивікові властивості. Доведено, що вони позитивно впливають на здоров’я і продовжують життя, пише Eat This, Not That!. Фахівці зі здорового харчування рекомендують додавати їх щоранку до традиційної вівсянці.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Proceedings of the National Academy of Sciences, антиоксиданти допомагають захистити клітини від вільних радикалів, які провокують розвиток хронічних захворювань, в тому числі раку і хвороб серця. Додавання в раціон продуктів, багатих антиоксидантами, допоможе нейтралізувати дію вільних радикалів і знизити ризик. У список також входять фрукти, овочі, темний шоколад, гриби і волоські горіхи.

Читайте також:  Нутриціолог назвала корисні для схуднення вуглеводи

Однак найкориснішими вчені визнали ягоди і гранати. Якщо порівняти рівень антиоксидантів в ягодах, то можна побачити, що кращою з цієї точки зору є чорниця. Дослідження, опубліковане в Journal of Nutrition, показало, що вона може знизити рівень “поганого” холестерину ЛПНЩ у людей з ожирінням на 27% всього за 8 тижнів. Це пов’язано з містяться в ній поліфенолам, які особливо корисні для здоров’я серцево-судинної системи. Крім того, було доведено, що ці сполуки захищають клітини від передчасного старіння. Крім цього, всі ягоди містять велику кількість клітковини в порівнянні з іншими фруктами і є відмінним джерелом вітаміну С.

Читайте також:  Одна з перших ознак деменції з'являється під час приготування їжі

На думку медиків, ягоди повинні стати основним продуктом харчування в холодильнику для тих, хто хоче прожити довго. Одна з них містить велику кількість кверцетину і галової кислоти, які відповідають за правильну роботу серця, клітин і захищають від ожиріння.