Коли кава – єдине, що змушує встати вранці з ліжка, важливо вміти правильно її приготувати. Незалежно від того, чи буде вона чорним або з вершками, можна збільшити користь напою, дотримуючись кількох простих порад.

В першу чергу, необхідно правильно зберігати кавові зерна. Найкраще тримати їх в герметичному контейнері в темному прохолодному місці, щоб обмежити вплив вологи, світла і повітря. Крім того, експерти радять не купувати велику упаковку кави, оскільки до того моменту, як вона підійде до кінця, зерна втратять свою свіжість, пише Eat This, Not That!.

Що стосується кавомолки, то бариста і співвласник компанії Methodical Coffee Вілл Шурц радить машину з конічними жорнами. Вона зможе подрібнювати зерна до потрібного розміру, що має “вирішальне значення для хорошої чашки кави”.
Щоб зробити максимально корисний напій, можна додати в нього кілька інгредієнтів.

Цедра апельсина і мед

Кава, в який доданий мед і цедра апельсина, не тільки зарядить енергією з ранку, але і забезпечить організм корисними речовинами. Вітамін С і цинк, що містяться в цедрі, простимулюють роботу імунної системи і захистять організм від бактерій і вірусів. Що стосується меду, то він містить близько 60 різних речовин, причому досить велику його частину складають вітаміни В2, РР, С, В6, біотин, Е, К, а також фолієва кислота.

Кориця

Один з найпростіших способів поліпшити смак і посилити користь ранкового напою – додати в нього трохи кориці. “Така кава має протизапальну дію і добре поєднується з будь – яким молоком або його альтернативою”,-говорить Нутриціолог Ара Далзелл-Паттерсон. Ця спеція містить фітонутрієнти, має антибактеріальні властивості, знижує рівень цукру в крові і навіть допомагає позбутися від зайвого холестерину.