Американські фахівці з Лікарні Генрі Форда розповіли про те, які люди мають набагато більше шансів отримати серцевий напад.

Медики заявили про те, що з великою ймовірністю визначити, чи відбудеться у людини серцевий напад, можна, орієнтуючись на тривалість болю в грудях.

«Люди, у яких трапляється тривалий біль у грудях, мають набагато більше шансів отримати серцевий напад, ніж ті, у кого болі носять короткочасний характер», – повідомили американські кардіологи.

Але як зрозуміти, який біль – тривалий, а яка короткочасний? Медпрацівники Лікарні Генрі Форда відповіли на це питання так: якщо тривалість болю в грудях не перевищує п’яти хвилин, то це навряд чи серцевий напад.

Фахівці відзначили, що в США на лікарняному ліжку щорічно через болі в грудях виявляється від 8 до 10 мільйонів осіб, але серцевий напад фіксують тільки у 15-30% з їх числа.

В ході їх дослідження були проаналізовані історії потрапляння в лікарню 426 пацієнтів. 38% з них стали жертвами серцевого нападу. У людей, чиї болі тривали не більше п’яти хвилин, серцеві напади не траплялися, також як і летальний результат, констатували у підсумку експерти.

Джерело: МедікФорум