Забезпечуючи захист від атеросклерозу за допомогою цих продуктів, ми можемо уникнути інфаркту та інсульту. З цією метою потрібно частіше їсти горіхи, куркуму, спаржу і не тільки.

Фото povar.ru

Атеросклерозом є процес накопичення нальоту всередині стінок артерій, що робить їх жорсткими і обмежує приплив крові до серця. Деякі продукти містять речовини, здатні очищати артерії, – тим самим вони захищають організм від небезпечних наслідків атеросклерозу, що зачіпають серце і мозок.

Одним з них є авокадо: його споживання не тільки знижує вироблення «поганого» холестерину, але також збільшує вироблення «хорошого», що тримає артерії в чистоті. Комплекс вітаміну Е і калію, якими сповнений продукт, запобігають окисленню холестерину, знижує кров’яний тиск.

Також для захисту від атеросклерозу потрібно їсти горіхи. Продукт містить багато магнію, який ефективно бореться утворенням нальоту в артеріях, і омега-3 жирних кислот, додатково допомагають зменшити вироблення поганого холестерину.

Дуже корисна для судинної системи спаржа, насичена клітковиною і мінералами. Цей комплект запобігає утворенню тромбів. Крім того, мінерали рослинного продукту зменшують запалення, що зачіпає артерії.

Для оздоровлення судин потрібно їсти куркуму: завдяки протизапальним властивостям спеції можна уникнути затвердіння артерій. Також вона зменшує пошкодження стінок артерій, що знижує ризик утворення тромбів і атеросклеротичного нальоту.

Ще один продукт, що запобігає пошкодженню артерій, – броколі. У ній дуже багато вітаміну К, який захищає судини від наслідків окислення холестерину, і клітковини, що знижує тиск.