Кофеїн, як відомо, призводить до сильного звикання, яке регулярне вживання завдає шкоди як фізичному, а й психічному стану. Фахівці вважають, що відмова від кави спричинить як мінімум 5 позитивних наслідків для здоров’я людини.

Суперечки про шкоду та користь кави продовжуються постійно. У цьому вчені публікують досить суперечливі дані. Тим часом фахівці стверджують, що після відмови від цього напою у людини покращиться сон, особливо якщо вона ласує кавою не лише вранці, а й вечорами.

Науково доведено, що споживання кофеїну за 5 годин до нічного відпочинку порушує біологічний цикл та провокує безсоння. Окрім цього, відмова від цього ароматного напою обов’язково вплине на вагу.

Виняток кави з раціону дозволяє як додати, так і зменшити масу тіла. Любителі різних солодких добавок, а також латте та капучино з вершками, молоком і цукром, зможуть, відмовившись від напою не лише позбутися пари-трійки ненависних кілограмів, а й заощадити.

При цьому відомо, що у деяких людей смак кави перебиває апетит, а значить, без нього є ризик з’їсти щось смачне і дуже калорійне.

Крім цього фахівці стверджують, що за допомогою відмови від напою можна налагодити процес травлення. Справа в тому, що у кави високий рівень кислотності, що негативно впливає на роботу ШКТ. Після вживання напою нерідко виникає нудота, печія і болі в животі.

Крім цього кава має легкий проносний ефект. Також у ньому міститься кислота, яка робить зуби жовтими та руйнує зубну емаль, провокуючи неприємний запах із рота. Це означає, що відмовившись від кави можна зробити ротову порожнину набагато здоровішою.

Також вчені стверджують, що після відмови від напою у людини покращується настрій. Відмовившись від кави, багато хто скаржиться, що відчувають депресію, тривожність, дратівливість, повільність, запаморочення та інші неприємні симптоми. Фахівці кажуть, що це синдром звикання, який пройде за кілька днів.