Маленька зарплата може бути шкідливішою для мозку, ніж для гаманця. Як показало нове дослідження вчених Колумбійського університету, тривала тривала робота за низьку заробітну плату призводить до більш швидкого погіршення пам’яті. Тобто мозок людини, яка довго працює на низькооплачуваній роботі, старіє швидше, ніж у тих, хто отримує хорошу зарплату, пише StudyFinds.

Використовуючи дані Національного дослідження здоров’я та виходу на пенсію серед дорослих у період з 1992 до 2016 року, команда вивчила дані 2879 осіб, які народилися в проміжку з 1936 по 1941 рік. Вчені розділили історію прибутків кожного учасника дослідження на певні категорії. Потім автори вивчили взаємозв’язок між заробітною платою та погіршенням пам’яті протягом 12 років – між 2004 та 2016 роком.

Результати дослідження було представлено на Міжнародній конференції Асоціації Альцгеймера. Вони показали, що в порівнянні з людьми, які ніколи не працювали за невелику плату, у тих, хто постійно отримував низьку зарплату, у похилому віці відзначалося швидше погіршення пам’яті.

“Наше дослідження надає нові докази того, що тривала низька заробітна плата в роки піку робочої активності пов’язана з прискореним погіршенням пам’яті в пізнішому віці”, – каже один із авторів роботи, науковий співробітник Школи громадського охорони здоров’я Мейлмана Колумбійського університету Катріна Кезіос.

Вчені також зазначають, що попередні дослідження пов’язували низькооплачувану роботу з симптомами депресії, ожирінням та гіпертонією. Всі ці стани також підвищують ризик прискореного когнітивного старіння.