При повторному кип’ятінні у воді можуть формуватися сполуки, які підвищують ризик розвитку онкологічних захворювань, попереджають експерти.

Про те, чому фахівці радять не пити повторно кип’ячену воду, пише видання «Профіль». Скоріше за все, разове вживання неодноразово кип’яченої води ні до чого жахливого не призведе. Однак, якщо людині властива звичка регулярно використовувати воду, кип’ячену два і більше разів, з часом це може серйозно нашкодити здоров’ю, припускають медики.

На їхню думку, неодноразове кип’ятіння може посприяти збільшенню концентрації потенційно небезпечних хімікатів в ній або привести до їх видозміни. Все це здатне згубно впливати на організм.

«Вживання повторно кип’яченої води може викликати отруєння через що міститься в ній, миш’яку – його додають для знищення патогенних мікроорганізмів», – висунули гіпотезу фахівці.

Вони також вказали на те, що у воді міститься фтор, який при неодноразовому кип’ятінні утворює фториди. Вчені підозрюють, що дані сполуки підвищують у жінок ризик розвитку безпліддя і негативно впливають на розумовий розвиток у дітей.

Ще один компонент, присутній у воді – нітрати перетворюються в нітрозаміни – речовини, під впливом яких підвищується ймовірність пошкоджень клітин і розвитку раку.