Фахівці в області онкології розповіли, що однією з неочевидних ознак раку легенів може бути набрякле обличчя.

Виникнувши, рак легенів зазвичай спочатку ніяк себе не проявляє. У разі, коли захворювання отримує можливість вкоренитися в організмі, це може давати про себе знати сильним кашлем, про це повідомляє портал «Рамблер/доктор», посилаючись на видання «Суть подій».

Онкологи повідомили, що рак легенів далеко не завжди виглядає як хвороба, що зачіпає легені людини. Однією з неочевидних ознак злоякісної пухлини, за їх словами, може бути набрякле обличчя.

Фахівці розповіли, що такий набряк виникає у разі синдрому верхньої порожнистої вени – стану, коли пухлина тисне на вену, яка йде від голови до серця, і порушує її провідність. Це викликає набряк обличчя і шиї.

Найчастіше обструкція верхньої порожнистої вени виявляється викликана саме раком, пояснили дослідники.

“Вена проходить поблизу верхньої частини правої легені і лімфатичних вузлів в грудній порожнині. Пухлини в легенях, поряд з ними або в лімфатичних вузлах можуть заважати її роботі, блокуючи нормальний кровотік”, – пояснили онкологи.

Крім набряклості обличчя і шиї на синдром верхньої порожнистої вени також можуть вказувати набряк навколо очей (особливо вранці), набряк рук, а також задишка, закладеність носа, запаморочення, порушення зору, почервоніння обличчя, долонь, слизових.

Медики додали, що порушення порожнистої вени, що ведуть до набряків на обличчі і шиї, також можуть бути пов’язані з іншими видами раку, не тільки з раком легенів. У цьому списку вони вказують на рак молочної залози, лімфому, пухлину щитовидної залози і тимуса.

У деяких випадках причиною синдрому виявляються неракові захворювання: легеневі інфекції, тромбофлебіт або гістоплазмоз. Але в будь-якому випадку з непрохідністю верхньої порожнистої вени потрібно звертатися до лікарів.