Ризик утворення каменів в жовчному міхурі у жінок втричі вище, ніж у чоловіків!

Жовчний міхур — маленька, але дуже важлива деталь нашого організму, якій ми, тим не менш, зазвичай не приділяємо достатньо уваги. Між тим, саме він допомагає нашому організму перетравлювати жири, безпечно виводячи їх з травної системи. Але якщо ми перевантажуємо міхур, занадто захоплюємося жирною їжею або ігноруємо перші симптоми порушення роботи, в жовчному міхурі може початися утворення каменів.

Імовірність розвитку каменів в жовчному міхурі у жінок втричі вище, ніж у чоловіків. Виною тому вагітності, зміни гормонального фону протягом життя, прийом оральних контрацептивів. Найнебезпечніше те, що у багатьох жовчні камені «тихі» — тобто вони довгий час знаходяться в жовчному міхурі, не проявляючи ніяких ознак. Лікарі не радять видаляти такі камені, але попереджають, що краще зовсім не допускати їх утворення. І, зрозуміло, звертатися до лікаря при появі найменших симптомів того, що з вашим жовчним міхуром щось не в порядку.

Болі в животі

Періодичні болі в животі, які з’являються зазвичай після їжі, причому найчастіше — після прийняття жирної їжі. Жовчний міхур розташований у верхній правій частині живота, відповідно, якщо у вас регулярно з’являються болі в цій галузі, це може свідчити про порушення в роботі жовчного міхура.

Нудота і блювота

Вже сформований камінь може закупорити один з протоків, через який проходять травні ферменти. Через це можуть з’явитися нудота, блювота і болі. Якщо після їжі ви відчуваєте необгрунтовану нудоту і навіть блювоту, вам варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Печія

Багато симптомів хвороб жовчного міхура схожі на симптоми розладу шлунка: болі, нудота, блювота, судоми і печія. Але є важлива відмінність: якщо ці симптоми з’являються виключно після їжі, а блювота або спорожнення кишечника не приносять полегшення, швидше за все, у вас не отруєння, а проблема саме в жовчному міхурі.

Зміна кольору обличчя

Якщо камінь, що сформувався в жовчному міхурі, блокує жовчний проток, в міхурі збільшується концентрація білірубіну — жовтуватого речовини, яка в нормі переробляється печінкою в жовч. Якщо цієї речовини стає надто багато, вона надає шкірі жовтуватий відтінок — і це ознака того, що вам варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Лихоманка, озноб і швидке серцебиття

Лихоманка, озноб і прискорене серцебиття, особливо якщо вони супроводжуються болем в животі, можуть означати, що відтік жовчного міхура повністю заблокований і всередині починає розвиватися інфекція, яка може бути небезпечною для життя. У цьому випадку важливо негайно викликати лікаря!