Пошуки оптимального способу розрізання торта – це задачка не тільки для домогосподарок; в свій час рішенням даного питання займалися і математики. Проте лише нещодавно з’ясувалося, що кращий спосіб розрізати торт дійсно був сформульований, але довгі роки пролежав в архіві, не отримавши належної уваги.
 

Кращий, хоча і незаслужено забутий спосіб розрізання торта був опублікований в журналі Nature за 1906 рік, виявив лондонський математик Алекс Білоус. За словами Білоуса, це сталося, коли він вивчав старі архіви. Увагу математика метод, запропонований в журналі, привернув тим, що, – незважаючи на багаторічну давність публікації, – він виявився універсальним і по-справжньому чудовим. Цей рецепт неважко запам’ятати, він досить простий у виконанні і дає можливість отримати від десерту максимальне задоволення, вважає експерт.
 
Всі звикли розрізати круглий торт на сектори від центру, що неправильно, пояснює математик. Замість того, щоб різати на сектори, слід провести дві паралельні лінії через торт таким чином, щоб вийняти серединну частину. Тоді найсмачніша частина торта – серединка – буде з’їдена відразу ж, і смакові відчуття будуть особливо насиченими.
 
Решту напівкруглих частин потрібно зрушити – вийде акуратний зменшений круглий торт, який ще якийсь час зможе постояти в холодильнику. Для частування його потрібно перевернути на 90 º і знову виконати два паралельних розрізи через центр, діючи так само, як і раніше. Так ви зможете завжди з’їдати саму ніжну і смачну частину, а скоринки, що не засихають швидко, будуть чекати своєї черги в холодильнику.

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо вживати вино щодня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ?