Дослідники з Сінгапуру встановили, що брак сну веде до зменшення розміру мозку людини. І в черговий раз підтвердили, що дорослим людям для збереження здоров’я необхідно спати не менше семи годин на добу.

Вчені з медичної школи Duke-NUS в Сінгапурі вивчили здоров’я 66 літніх китайців, які періодично проходили через МРТ-сканування протягом тривалого періоду. Також добровольці розповідали про те, яку кількість сну вони отримують щодня. З’ясувалося, що ті учасники дослідження, які спали менше всіх, демонстрували саме помітне зниження когнітивної діяльності мозку. А їх обсяг мозку постійно знижувався, що показували МРТ-знімки, що проводилися кожні два роки.
 
Результати цього дослідження в черговий раз показали, наскільки згубною для людини буває нестача сну. Цілком можливо, що саме хронічний недосип є одним з головних факторів, що призводять до різного роду порушення роботи мозку, включаючи і розвиток деменції.

“Результати нашого дослідження показують, що брак сну може бути маркером прискореного старіння мозку, – говорить автор дослідження доктор Джун Ло. – Численні інші дослідження довели, що дорослій людині щодня потрібно спати не менше 7 годин для оптимальної роботи мозку. Це підтвердило і комп’ютерне тестування когнітивних функцій мозку. у найближчі роки ми збираємося визначити, що є корисним для кардіометаболічного здоров’я в довгостроковій перспективі “.

 
До речі, вчені також довели, що надлишок сну в середньому віці майже настільки ж шкідливий для здоров’я людини, як і його нестача.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИСПАТИСЯ ЗА КОРОТКИЙ СОН?

СЕНСАЦІЯ: ПОВНОЦІННИЙ СОН БІЛЬШЕ НЕ ПОТРІБЕН

ДЕННИЙ СОН ВПЛИВАЄ НА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ