Пити треба більше, набагато більше! Ми, зрозуміло, про мінеральну воду.

Як правильно пити воду?

Адже вода не просто одна зі складових нашого життя, вона частина людини, від неї залежать важливі життєві функції людського організму. Склад плазми крові схожий зі складом морської води, яка розташована на трьох чвертях поверхні земної кулі. Мозок (навіть без натяку на його розрідження) на 85% складається з води, вона ж складає 99% слини, 75% крові, 60% м’язів, 20% кісток і 10% верхніх шарів шкіри. В середньому H2O в нашому організмі більше половини – 55% (якщо Ваша вага становить 65 кг, то рідких з них – приблизно 35).

Чому ми так потребуємо у воді

Водні ресурси свого організму треба берегти. Спека, сухе повітря офісу, заняття спортом і навіть пробіжки за автобусом сприяють збільшенню температури людського тіла. Організм намагається самостійно відрегулювати температуру, випаровуючи наявну в його розпорядженні воду з поверхні шкіри через потові залози. Під променями жаркого сонця ми можемо щогодини втрачати до літра рідини. Тому будь-який контакт з водою тільки вітається.

Вірний спосіб «не дати собі засохнути» – пірнати в будь-який підходящий для цих цілей водойму (море, ставок, озеро, річка, басейн) як можна частіше, хоча б на пару хвилин, замість того щоб зображувати лускату ящірку, що смажиться на сонці. У відсутність водойми можна використовувати шланг для поливу квітів на дачі або прохолодний душ. А відтворити атмосферу моря можна і у власній ванній, благо засоби для домашньої таласотерапії сьогодні є в достатку.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Якщо ж Ви перебуваєте далеко від водойм. Спробуйте вирішити проблему «на місцевому рівні». Змочіть водою стратегічно важливі місця – потилицю, ліктьові ямки, тильні сторони долонь, пахвові западини … Там найбільше потових залоз, і зволоження цих зон дасть відчуття свіжості у всьому тілі. Тримайте під рукою (а краще в холодильнику) пульверизатор з чистою водою: немає нічого приємнішого, ніж зрошуючий лице міні-фонтанчик. Зволоження шкіри в жарку погоду ще нікому не зашкодило.

Водний баланс в організмі

Не багато хто знає, як правильно пити воду. Адже щодня втрачається з організму людини близько 2,5 літрів рідини. Втрату необхідно відновлювати зсередини організму. Спрага – вірна ознака процесу зневоднення. Відчувши її, Ви вже втратили один відсоток цілющої вологи. Компенсувати втрати нескладно. Близько літра води дають нам продукти харчування. Очолюють водяний хіт-парад овочі та фрукти (вони можуть містити до 90% води). Особливо багато води містять: огірки, зелений салат, баклажани, кабачки та кавуни. Цікаві з цієї точки зору і молочні продукти (80 – 95% води). Щоб зорієнтуватися у великому списку, досить запам’ятати просте правило: чим продукт калорійніший, тим менше води він містить. Якщо Ви приділяєте належну увагу плодам садів і городів, а також не зловживаєте цукерками та арахісом, то можете вважати, що на третину вже наблизилися до успіху. Залишається випити півтора літра «чистої».

Мінеральна вода є ідеальним джерелом води. Мінеральна вода, як свідчить її назва, містить різні мінеральні речовини і мікроелементи. Земля складається з 67% солоної води і лише на 3% – з прісної води. Тільки один відсоток прісних вод доступний людині. Менше чверті цього обсягу може претендувати на звання мінеральних вод.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Вода – основний продукт харчування. Не можна обмежувати себе в її кількості ні в якому разі. Вживання теж повинне бути розумним. Людський організм може засвоїти лише 800 мл на годину. Вживати пару літрів в один присід – безглуздо. Пити воду треба по склянці кожні дві години. Ідеальна температура води для вживання 10-15 ° С.

Тримайте пляшки з мінеральною водою скрізь, де тільки можна: на кімнатній  тумбочці, біля телевізора, в машині, на робочому столі – тоді поглинання мінеральної води стане для Вас умовним рефлексом. Кращий святковий стіл, природно, також повинен бути заставлений не тільки пляшками з вином. Підберіть ту воду, яка Вам більше подобається, адже у кожної мінеральної води свій, залежний від її складу смак. До смаку мінеральної води можна підійти і творчо: додати кілька крапель лимонного соку, апельсинову цедру, листочки м’яти або розмарину.

Не всі старанно п’ють мінеральну воду в необхідному обсязі, тому в розрахунок доводиться брати всі харчові «джерела вологи». При цьому кожен напій має свій власний «питома вага» в меню.

Кава і чай не принесуть Вам очок, але допоможуть, як і будь-який гарячий напій, регулювати втрати рідини і температуру тіла.

Алкогольні напої – теж вода?

Алкогольні напої тим більше не можна записати в актив. Всі вони без винятку володіють зневоднювальною дією. Чим міцніший напій, тим більше рідини втратить Ваш організм. Тому краще випити келих вина і запити його склянкою води, ніж побалувати себе чарочкою чогось міцніше.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Пиво можна вважати запасним варіантом: воно володіє перевагою високого вмісту води (близько 90%), але при цьому не так добре, як здається, втамовує спрагу: нас просто збиває з пантелику оманливий гіркуватий смак.

Солодкі газовані напої теж не варто брати в розрахунок. Вони не тільки не допоможуть скинути вагу, але й загальмують процес потовиділення, а, отже, і регулювання температури тіла. Набагато корисніше змішати мінеральну воду із свіжим фруктовим соком, краще яблучним.

І найчарівніший варіант – овочевий бульйон, якщо, звичайно, такий варіант боротьби з зневоднюванням Вам до душі.

Вода і спортивні заняття

Не багато спортсменів знають про те, як правильно пити воду. А адже недолік рідини в організмі може призвести до втоми, дратівливості, головного болю. Втрата навіть 1% рідини може знизити захисні ресурси організму на 6-7%. Займаючись фізичною працею або вправами в обезвоженому стані, Ви будете втомлюватися на 25% швидше тих, хто «заливає повні баки». Оптимальна схема: випити 400 мл мінеральної води за годину до фізичного навантаження, а під час “напруги” пити по 150 – 200 мл кожні 20 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛАНКИ ВОДИ НАТЩЕСЕРЦЕ

ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ: ДЕ КРАЩЕ БРАТИ ВОДУ ДЛЯ ПИТТЯ?

ЯК ВИВЕСТИ ВОДУ З ОРГАНІЗМУ