Маринована капуста, солоні огірочки або помідори, чайний гриб — мова про ферментовані продукти, які частіше наділяють негативними якостями. На ділі в них безліч користі за рахунок активності бактерій, що викликають бродіння і виділяють особливі ферменти. Який саме користі – розглянемо в матеріалі.

Особливість ферментованих продуктів

Продукти хімічно змінюють свій склад за рахунок ферментації. Це покращує якість продуктів і напоїв. Для досягнення необхідного ефекту в їжу додають різні добавки заради бродіння: сироватка, дріжджі, живі бактерії.

Вживання ферментованих продуктів надає користь для здоров’я людини. Останнім часом цьому аспекту приділяється величезна увага.

Користь пояснюється наявністю пробіотиків, що утворюються в процесі ферментації. Для травної системи це справжнє благо. Різні бактерії в складі поповнюють колонії здорових мікробів в кишечнику, покращуючи мікробіом.

Читайте також:  Дієтолог розкрила 2 простих трюки, які допоможуть схуднути

Самі продукти можуть стати здоровішими і кориснішими. У тому числі підвищити поживну цінність і збільшити вміст вітамінів в ферментованому продукті.

Регулярне вживання ферментованої їжі приводить в норму моторику кишечника, стілець, покращуючи рівень артеріального тиску, контролюючи рівень цукру в крові. Запальні процеси в кишечнику зменшаться.

При правильно підібраному раціоні і наявності в ньому ферментованих продуктів дозволить зміцнити імунітет за рахунок якісного складу, великої кількості вітамінів, мінералів.

Такий спосіб готування також збільшує термін придатності продукту, допомагає травленню, роблячи деякі поживні речовини більш біо-доступними. Вуглеводи, мінерали, білки, вітаміни будуть активніше всмоктуватися кишечником.

Користь ферментованих продуктів

Заграли продукти дозволяють полегшити перетравлення їжі з лактозою (молочним цукром). Мікроби розщеплюють більшу частину, попереджаючи негативні реакції на молочні ферментовані продукти.

Читайте також:  Лікар назвала 9 кращих продуктів, які зігрівають та знижують рівень цукру в крові

Ферментована їжа допомагає легше засвоїти іншу за рахунок того, що вона вже частково в розщепленому стані, що покращує травлення. Молекули виконують функції, які зазвичай відбуваються після прийому їжі. Заздалегідь розщеплюють нутрієнти на більш дрібні молекули.

Найбільш корисними можна назвати йогурти, кефір, квашену капусту, кімчі, темпі або місо, чайний гриб.