Чорна смородина благотворно впливає на реакцію глюкози після їжі, а необхідний розмір порції набагато менше, ніж вважалося раніше, показує нове дослідження Університету Східної Фінляндії.

Благотворно діє чорна смородина на відповідь глюкози в крові після їжі. Вони врівноважують глюкозний відповідь споживаного цукру, послаблюючи його підйом і затримуючи його падіння. Ефект, ймовірно, пов’язаний з поліфенольними сполуками антоціанами, якими багата чорна смородина.

Благотворний вплив чорної смородини на здоров’я підтверджено недавнім дослідженням, проведеним в Університеті Східної Фінляндії.

У клінічному дослідженні прийому їжі (Maqua) позитивний вплив на постпрандіальну реакцію глюкози було досягнуто за допомогою 75 г (1,5 дл) чорної смородини, значно меншої розміру порції, ніж у більш ранніх дослідженнях. Чорну смородину часто вживають з додаванням цукру через її природної кислинки, що може бути причиною занепокоєння споживачів, що піклуються про своє здоров’я. Однак, схоже, цукор, що вживається з чорною смородиною, не так шкідливий для здоров’я, як цукор без ягід.

Дослідження було проведено у співпраці між Інститутом громадського здоров’я та клінічного харчування Університету Східної Фінляндії та університетом прикладних наук Савонії з використанням регіональної екосистеми Food Valley.

В останні роки було проведено безліч досліджень з відстеження впливу ягід на метаболізм глюкози , причому найбільш переконливі результати були отримані по темних ягодах, таким як чорна смородина і чорниця. Ягоди чорного кольору, багаті антоціанами послаблюють реакцію глюкози в крові на доданий цукор в порівнянні з контрольним продуктом, що містить таку ж кількість цукру. Поліфенольні сполуки можуть уповільнювати всмоктування глюкози з тонкого кишечника за рахунок взаємодії з ферментами, що перетравлюють вуглеводи, і білками транспорту глюкози. Крім того, поліфенольні сполуки можуть зменшити окислювальний стрес і запалення.