Прості і безпечні способи, які допоможуть вам прийти в себе.

Для початку погані новини. Сп’яніння приходить, коли алкоголь вже в крові, а витягнути його звідти ми ніяк не можемо. Етанол переробляється ферментами зі строго визначеною швидкістю, на яку ми не впливаємо, тому технічно швидко протверезіти неможливо. Але можна прийти в себе і зосередитися, щоб викликати таксі, щоб дістатися до ліжка або хоча б утриматися від дурниць.

Перестаньте пити алкоголь

При перевантаженні алкоголем додавати собі ще — найгірша ідея. Зупиняємо п’янку і не шукаємо, чим би таким запити, щоб відпустило.

Починайте пити чай

Пити доведеться багато, дуже багато. Чим більше ми п’ємо, тим більше виділяємо, а виділяти потрібно, щоб вивести продукти розпаду алкоголю, позбутися від нудоти і зневоднення. Тому треба входити в режим «п’ю і пісяю».

Дозволяється вживати воду (тільки не газовану!), сік, компот, чай. Але напідпитку складно змусити себе просто ковтати воду або навіть сік, а ось солодкий чай, як правило, заходить легше. Втім, якщо чай ви не любите, але здатні пити воду, робіть так, як вам зручно.

А от улюблена міцна кава працює гірше. Кофеїн звужує судини, допомагає стати активнішим, але в підсумку він не сприяє детоксикації, тобто не усуває сп’яніння. Гірше того: тимчасова мобілізація після кави може створити помилкове враження, що все гаразд і ви в нормі, а це веде до самим дивних і не завжди приємним відкриттям.

У чаї є кофеїн, але його там менше, так що трохи підбадьоритися вийде, а обдурити свої відчуття — вже ні.

Приймайте сорбенти

Коли ви зрозуміли, що перебрали, прийміть сорбенти. Вони перешкоджають всмоктуванню алкоголю, і щось з випитого не надійде в кров. Зворотної сили у сорбентів немає, тобто ви не протверезієте, але хоча б не станете п’янішим.

Закушуйте

Це теж спосіб уповільнити всмоктування алкоголю, якщо ви випили чарку і зрозуміли, що вона була зайвою.

Не чиніть опір нудоті

Нудить

Коли перед очима все пливе і вас нудить, можливо, блювота — непогане рішення. Якщо в шлунку залишився якийсь алкоголь, то він не надійде в кров. Крім того, організм не буде відволікатися на травлення, коли вже зайнятий переробкою етанолу. Тверезішим від цього не стати, але гнітюче почуття нудоти відступить, а це вже краще, ніж нічого.

Рухайтеся

Краще за все гуляти на свіжому повітрі настільки швидкою ходою, наскільки дозволяє стан. Це допомагає зосередитися і трохи прийти в себе.

Прийміть душ

Холодний душ — погана ідея. Він, звичайно, діє приблизно як міцна кава, але ефект протверезіння від нього помилковий. А ось заробити спазм судин або навіть інфаркт у п’яному вигляді під холодним душем можна. Так що вода повинна бути теплою. І, по суті, душ потрібен, щоб перечекати в ньому самі неприємні хвилини, тому що так легше.

Помасажуйте руки, стопи, вуха

Це прості дії, які допомагають сконцентруватися на відчуттях, посилити приплив крові до голови (якщо мова про розтирання вух), так що на якийсь термін вам буде легше фокусуватися.

Ідіть спати

Спати

Всі перераховані напівзаходи допомагають трохи прийти в себе, але протверезіти можна тільки з часом. Зрозуміло, що цей час краще провести у сні. Краще навіть подрімати 30 хвилин на кріслі, щоб набратися сил, ніж перемагати себе.

Але ніколи не лягайте спати, якщо ледве-ледве стримуєте нудоту. Або дочекайтеся, коли стане легше, або викличте блювоту, або переконайтеся, що поруч є людина, яка зможе простежити за тим, як ви спите. Інакше ви ризикуєте захлинутися блювотними масами у п’яному сні.

Чого робити не треба

Багато сайтів дають більше порад про те, як швидко протверезіти. Ефект заснований на одному: поки ви все перепробуете, пройде якийсь час і вам стане легше. Але деякі з цих способів небезпечні для здоров’я. Отже, вам не треба:

  1. Курити. У крові і так забійний коктейль. Куди там ще нікотин?
  2. Пити ліки. Не поєднуйте ніякі ліки з прийомом алкоголю. По-перше, якщо ви додумалися до такої блискучої ідеї, ви вже не в змозі прочитати інструкцію. По-друге, ліки виводяться так само, як і алкоголь: в основному печінкою та нирками, які й так перевантажені. По-третє, навряд чи ви зможете правильно оцінити свій стан, якщо ліки з алкоголем викликають побічні ефекти.
  3. Нюхати нашатир. Тільки якщо ви не хочете, щоб вас знудило.
  4. Ходити в лазню. Лазня і правда приводить до тями, але лізти в гарячу парну п’яним не варто: високий ризик обпектися, перегрітися або заробити інфаркт. Так що це спосіб для дуже здорових і не сильно п’яних.
  5. Тренуватися. Це просто небезпечно, коли ви п’яні. Швидше за все, ви заробите травму, а не протверезієте.

Джерело: Lifehacker