Наявність хворобливих виразок у роті, які довго не гояться може бути симптомом відразу двох видів раку, в тому числі злоякісного процесу в порожнині рота, заявили медики з Великобританії.

За даними NHS, національної служби охорони Здоров’я Веліаобрітанії, виразки в порожнині рота асоціюються з цілим рядом захворювань, включаючи рак. Доводи її експертів опублікувало видання Daily Express.

Британські медики констатують, що випадки раку порожнини рота останнім часом почастішали. За словами щелепно-лицьового хірурга Керрі Ньюлендс, даний вид онкозахворювань стали частіше виявляти серед жінок, молодих людей.

“Викликати рак ротової порожнини може вірус папіломи людини, що відноситься до дуже поширеної групи вірусів. Його поширення вчені пов’язують з передачею статевим шляхом”, – повідомила Ньюлендс.

Читайте також:  Вчені з'ясували зв'язок між групою крові і захворюваннями

Крім того, тривалий час не загоюються виразки в роті можуть бути симптомом іншого виду раку – шийки матки, додала вона.

Цей же симптом властивий аутоімунним захворюванням, проявляється при дефіциті вітамінів і заліза в організмі, хвороби Крона, червоному плоскому лишаї, герпесі. Також виразки в роті можуть виникати в результаті механічних пошкоджень (наприклад, при неправильному використанні зубної щітки, гарячою їжею).

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News