Чому весь час хочеться їсти? На думку вчених за постійним голодом і тягою до їжі часто ховаються причини емоційного властивості, гормони і незбалансоване харчування.

Складений фахівцями список чинників, що провокують постійне бажання щось їсти, опублікувало видання Health info. Ось які причини на думку експертів штовхають нас на переїдання:

Надмірне споживання вуглеводів. Найчастіше їх джерелами стають солодке і випічка. Засвоєння містяться в них швидких вуглеводів пов’язане зі стрибками цукру в крові. Коли показники цукру падають, виникає сильний голод.

Порада лікарів: є більше клітковини, білка і здорових жирів.

Пізніше засипання. При недостатньо якісному сні в організмі знижується рівень гормону лептину, відповідального за відчуття насичення. Одночасно посилюється синтез греліну, з яким пов’язане почуття апетиту і голоду.

Читайте також:  Як холодна вода може викликати проблеми із серцем

Порада лікарів: потрібно намагатися засипати не пізніше 23:00 і спати не менше 7-8 годин.

Багато кави і алкоголю в раціоні. Тут все просто. І кофеїн, і спиртні напої підбадьорюють апетит, одночасно алкоголь притуплює функції контролю. До речі, стимулюють почуття голоду також квашені, солоні і мариновані овочі.

Недолік води. Якщо людина п’є мало чистої води, вона може відчувати часте бажання їсти, оскільки їжа для організму теж є джерелом необхідної вологи.

Порада лікарів: заведіть звичку починати кожен день з одного-двох склянок теплої води і випивати по склянці води перед кожним прийомом їжі.

Читайте також:  Дієтолог назвала наслідки недостатнього пиття води

Стрес. В умовах емоційного напруження гормони стресу посилають в мозок специфічні сигнали. У пошуках енергії для порятунку мозок змушує людину відчувати подвоєний апетит.

Джерело: МедікФорум