Фізичні навантаження на постійній основі можуть не тільки не допомогти зміцнити серцево-судинну систему, але і «вбити» її, сприяючи прискореній зношеності. Цей парадоксальний на перший погляд висновок вчених з Університету Британської Колумбії, до якого вони прийшли в результаті нового дослідження, опублікував Medical Express.

Наукові фахівці стверджують, що від частих і сильних навантажень може погіршуватися самопочуття, псуватися здоров’я і підвищуватися ризик смерті. Все це відбувається з-за старіння серцево-судинної системи, яка стає більш вразливою через систематичних навантажень. Серце і судини просто не витримують постійної перевірки на міцність, якою для них виявляються регулярні фізичні навантаження.

Читайте також:  Названо найбільшу небезпеку щоденного прийому невеликих доз пива

До такого висновку дослідники прийшли в ході роботи по аналізу медоглядів понад 730 чоловік у віці 35 років з інтенсивною фізичною активністю мінімум три дні в тиждень. Виявилося, що ознаки серцевої недостатності виявляються навіть при середньому рівні навантаження – такі були виявлені у 94 обстежуваних. Крім того, у деяких учасників (10 осіб) були виявлені порушення коронарного кровообігу, що призводять до інфаркту.

Резюме дослідників таке: для підтримки організму в тонусі оптимальна помірна фізична активність один-два дні в тиждень і не більше. При такому режимі фізнавантажень дійсно реально домогтися зміцнення здоров’я серцево-судинної системи, тоді як щоденні навантаження фізичного характеру на думку фахівців значно скорочують тривалість життя.

Читайте також:  Цитрусові знижують ризик погіршення роботи мозку на старості на 23%