Аеробні вправи допомагають досягти стійкої ремісії (життя без загострень) людям, що страждають на шизофренію. До таких висновків прийшли британські дослідники з Університету Манчестера.

Вчені об’єднали результати десяти незалежних клінічних випробувань і проаналізували дані близько 385 пацієнтів з діагнозом шизофренія, використовуючи систематичний пошук у всіх основних електронних базах (з моменту їх створення до квітня 2016 року).

Вони виявили, що всього три місяці тренувань значно покращують функціонування мозку. Найефективнішими були тренування, які контролювалися фахівцями фізичної активності. І чим довше пацієнти піддавалися інтенсивним навантаженням, тим краще вони себе відчували.

Гостра фаза шизофренії, яка супроводжується галюцинаціями і маренням, зазвичай лікується за допомогою медикаментів. Проте, більшість пацієнтів протягом лікування і після нього продовжує турбувати «когнітивний дефіцит», в тому числі – погана пам’ять і знижена здатність обробляти інформацію, а також – порушення концентрації уваги.

Читайте також:  Які точки тіла найчастіше вибирає рак

Нове дослідження доводить: пацієнти, які на додаток до основного лікування, регулярно вправляються на бігових доріжках і велотренажерах, швидше відновлюються, ніж ті, хто отримує тільки ліки. Їм набагато простіше дається розуміти соціальні ситуації, концентруватися на чомусь, одночасно утримувати в пам’яті і відтворювати кілька нових фактів.

Оскільки когнітивний дефіцит є одним з найбільш проблематичних аспектів хвороби, результати цього дослідження будуть особливо корисні для створення нових методик лікування. «А фізичні навантаження вже на перших стадіях хвороби знизять ймовірність тривалої непрацездатності пацієнтів, і будуть сприяти повному функціональному відновленню після шизофренії,” – запевняє співавтор дослідження Джо Ферт.

Читайте також:  Стоматолог назвав 4 причини пожовтіння зубів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШИЗОФРЕНІЯ: ОЗНАКИ І СИМПТОМИ

ЗНАЙДЕНА ПРИЧИНА ВСІХ ХВОРОБ ПСИХІКИ