Вчені вивчили, як впливає фізичні вправи на розум і здоров’я пенсіонерів.

Фахівці подивилися вплив аеробних фізичних навантажень на мозок і прийшли до висновку, що вони покращують розумові здібності, навіть ураженого віковими змінами.

Для проведення дослідження було запрошено 206 осіб, середній вік яких був 66 років. Всі вони були обстежені на предмет стану серцево-судинної системи, мозкового кровообігу, проведені тести на когнітивні функції. Важких порушень здоров’я виявлено не було, але були виявлені вікові зміни в роботі мозку.

Після цього, протягом шести місяців літні люди щодня виконували аеробні вправи помірної інтенсивності не більше півгодини чотири рази на день. Регулярне фізичне навантаження можна було замінити на більш інтенсивне, але скоротити кількість занять до двох разів на тиждень.

Після півроку занять, вчені обстежили літніх людей і виявили, що мозковий кровообіг покращився в середньому на три відсотки, причому кровопостачання покращилося саме в тих ділянках мозку, які відповідають за основні психічні функції. На жаль, зазвичай, саме ці ділянки і зазнають вікові зміни.

Виконавчі функції, такі, як гнучкість мислення, швидкість мови теж показали позитивну динаміку.

Співавтор дослідження Марк Паулін, професор Університету Калгарі, що значення фізичних вправ для психічного і фізичного здоров’я людини величезне, навіть якщо почати робити вправи в літньому віці.