Функціональні продукти здатні зміцнювати здоров’я – вони багаті поживними речовинами і володіють широким спектром корисних властивостей: антиоксидантних, протизапальних, антибактеріальних і нейропротекторних. Ось 4 кращих суперпродукту, які покращують роботу мозку і зменшують вікову втрату пам’яті.

Какао

Какао походить з дерева Theobroma cacao, насіння якого висушуються і ферментуються для виробництва какао-продуктів. Вважається, що високий вміст флаванолу в чистому какао обумовлює його позитивний вплив на мозок, пам’ять і пізнання.

У дослідженні було виявлено, що дорослі, які регулярно приймали добавки з високим вмістом флаванолу какао, показали кращі результати в тестах пам’яті, ніж дорослі, які приймали добавки з низьким вмістом флаванолу. Флавоноли какао збільшують приплив крові до певних областей мозку, що допомагає поліпшити когнітивні функції.

Гінкго білоба

Відоме як” дівоче дерево ” ця лікарська рослина є одним з найдавніших видів дерев у світі. Екстракти, отримані з листя гінкго білоба, можна знайти в різних харчових добавках, що використовуються для поліпшення пам’яті. Листя гінкго можна використовувати для приготування чаю. Дослідження показують, що вони багаті антиоксидантними флавоноїдами та терпеноїдами.

Виноград

У недавньому дослідженні італійські вчені повідомили, що літні люди, які приймали добавки на основі винограду протягом 12 тижнів, зазнали поліпшення мови, уваги і пам’яті.

Ресвератрол, що міститься в шкірці винограду, вважається потужним антиоксидантом, який допомагає боротися з вільними радикалами, які призводять до когнітивних порушень. Ресвератрол запобігає утворенню тромбів і знижує рівень холестерину.

Зелений чай

Численні дослідження показали, що у дорослих, які регулярно п’ють чай відбувається поліпшення когнітивної функції.

За словами вчених, зелений чай містить сполуку під назвою епігаллокатехін-3-галлат (EGCG), що зменшує порушення пам’яті у мишей. EGCG має здатність знижувати запалення і захищати нервові клітини мозку від пошкодження.