За даними ряду досліджень, шкірка багатьох фруктів збагачена живильними речовинами, які корисні для шкіри і для загального самопочуття, а також допомагають запобігати раку.

Фрукти часто вживаються людьми очищеними від шкірки, але вчені заявили: позбавляючись від шкірки плодів, ми обідняємо свій організм вітамінами. Про це наукові експерти повідомили на сторінках видання Mirror, попутно представивши список продуктів, які на їх думку краще їсти разом зі шкіркою.

Зокрема, фахівці радять не зрізати шкірку з яблук – майже половина вітаміну С, за їх словами, міститься у верхніх шарах цих фруктів. Фахівці підказали: в шкірці червоних яблук багато антиоксидантів, здатних захищати від раку, в шкірці жовтих – каротиноїдів, зміцнюють здоров’я очей і міокарда, в шкірці зелених – лютеїну, потужного захисника від онкологічних захворювань і вроджених вад у дітей.

Також вкрай корисна шкірка апельсинів: в ній міститься багато флавоноїдів, які дають потужний антиоксидантний ефект і сприяють зниженню рівня «шкідливого» холестерину в судинах. Ще апельсинова шкірка містить пектин, який діє як пробіотик, активізуючи поширення корисних бактерій в кишечнику. Вчені рекомендують додати цедру в салати, гарячі страви.

Крім того, корисно вживати шкірку часнику, в якій за словами фахівців містяться фенилпропаноїди – активні речовини, які гальмують старіння і зміцнюють серце. Зверніть увагу і на шкірку ківі – в ній багато фенольних сполук, що володіють протизапальними властивостями.

Не потрібно боятися їсти разом зі шкіркою банани: вона є прекрасним джерелом лютеїну, який захищає від руйнування сітківку очей, а також речовин, що допомагають боротися з депресією. Рекомендовано вживати разом з шкіркою і картопля, оскільки в ній сконцентровано дуже велика кількість вітаміну С – більше навіть ніж в апельсинах.