Рак легенів може проявлятися незвичайними ознаками – наприклад, такими як опухлі обличчя або шия, роздуті кінчики пальців. Лікарі закликають не ігнорувати їх, оскільки ці симптоми допомагають своєчасно виявити смертельно небезпечне захворювання.

Медики з Великобританії назвали в інтерв’ю виданню Express Health ознаки раку легенів-хвороби часто протікає непоміченою протягом тривалого часу, до появи метастазів. Фахівці вказали на поширені симптоми недуги:

  • біль у грудях, що посилюється при глибокому диханні,
  • втома,
  • повторювані респіраторні інфекції,
  • втрата ваги без будь-яких очевидних причин.

“Найбільш характерним маркером цього стану є постійний кашель, який посилюється з часом, кашель з кров’ю, мокрота (слина) кольору іржі. Але існують і інші, більш незвичайні ознаки, які не можна ігнорувати”, – попереджають експерти.

Згідно з їхніми даними, незвичайними попереджувальними сигналами розвитку даного типу раку можуть бути

Опухлі обличчя, шия – це один з найбільш ранніх можливих ознак раку легенів. Подібна зміна зовнішнього вигляду обумовлено тиском пухлини на вену, що йде від голови до серця.

Хрипота – така особливість виникає через вплив новоутворення на голосові зв’язки.

Розширення кінчиків пальців – воно викликається недостатньою кількістю кисню в організмі. Також при цьому змінюється форма нігтів, що стають більш вигнутими.

“У деяких хворих спостерігалося пожовтіння шкіри, очних білків. З симптомом жовтяниці необхідно бути негайно оглянутим медичним працівником”, – доповнили медики.