Нас лякають тим, що вживання жирної їжі призводить до підвищення рівня холестерину, дуже небезпечно для судин і серця. Але експерт в галузі дієтології Андрій Гаранжа спростував популярний міф про шкоду жирного.

Гаранжа зазначив, що зв’язок між споживанням жирної їжі і зростанням холестерину в організмі далеко не так тісний і однозначний, як це багатьом здається. Якщо в крові зростає вміст холестерину, їжа відіграє далеко не головну і не вирішальну роль.

Фахівець підкреслив, що «шкоди від вживання жирної їжі для організму переоцінений: разом з продуктами надходить не більше 15 відсотків холестерину, решта переробляється печінкою та виводиться з організму».

Про це він, зокрема, сказав в ефірі радіостанції «Комсомольська правда». Андрій Гаранжа зазначив, що навіть змінивши звичне харчування, жодна людина не зможе тільки за рахунок цього знизити підвищений рівень холестерину в крові так, щоб це мало значення для здоров’я. Проблема надлишкового холестерину взаємодіє з генетикою і відхиленнями в нормальних функцій організму, що фактор харчування при цьому не настільки суттєвий.

Наявні наукові дані свідчать, що жир необхідний для нормального функціонування головного мозку і його захисту від негативних вікових процесів, а також для повноцінної роботи легенів. Крім того, жир сприяє високій стійкості імунітету до впливу різних патогенів і шкідливих зовнішніх факторів, і саме брак насичених жирних кислот у білих кров’яних клітинах знижує їх здатність розпізнавати і знищувати сторонні елементи, такі як віруси, бактерії і грибки.