Часто здається : якщо з’їсти не надто корисну їжу разом зі «здоровим» салатом з свіжих овочів , шкоди організму буде менше. Однак медики вважають , що додавання овочів і фруктів до «важкої» їжі може зіграти з людиною злий жарт – вона почне більше їсти шкідливих продуктів.
 
«Здорові » добавки типу салату або легких фруктів призводять до того , що людина в загальному рахунку починає вживати більше калорій.
 
Справа в тому , що якщо їсти не надто корисну їжу в супроводі фруктів і овочів , свідомість сприйматиме «важку » їжу набагато менш калорійною. Такий самообман і штовхає людину на те , щоб з’їдати більше. До такого висновку прийшли фахівці в ході нового дослідження , про який розповідає журнал « Consumer psychology ».
 
Так , в ході дослідження , учасники по-різному оцінювали калорійність страви з морозивом. Варто було до десерту додати полуницю , як людям відразу починало здаватися , що він більш легкий (його оцінювали на 75 калорій менше). Аналогічний ефект спостерігався і тоді , коли до тарілки смаженої картоплі додавали легкий овочевий салат. Учасники експерименту також сприймали блюдо з картоплею як більш легке , і , йдучи на поводу у цієї думки , з’їдали на 35 відсотків більше .
 
Психологи пояснюють такий ефект тим , що розум людини прагне виправдати нездорові перекушування , і ті десерти або обіди , які доповнюються здоровими і корисними фруктами або овочами , інтуїтивно прирівнює до низькокалорійниї . Хоча насправді вони такими не є.
 
Щоб реально контролювати калорійність їжі , краще відмовитися від добавок у вигляді ягід , фруктів і овочів – натомість потрібно стежити за обсягами з’їденого і вчитися насолоджуватися кожним шматочком . Такий підхід до їжі набагато ефективніший , переконані експерти.

Читайте також:  Вчені попередили: майже всі «натуральні» засоби догляду за шкірою містять алергени

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИМ МЕНШЕ КАЛОРІЙ, ТИМ ДОВШЕ ЖИТТЯ