Підтверджено підозру, що захворювання ясен може збільшити ризик розвитку раку шлунка. Цього разу це вказує дослідження американських фахівців, опубліковане в “Journal of Periodontology”.

Доктор Йіхонг Лі з нью-йоркського університетського коледжу стоматології та його команда вивчали 35 людей із виявленими змінами в шлунку, які називаються раком передміхурової залози та такими, що не мають таких змін.

Майже кожна третя людина із виявленими змінами в шлунку (32%) мала кровотечу з ясен, що може свідчити про хворобу пародонту. Кровотеча з ясен була менш поширеною у людей, які не мали попереднього раку в шлунку. Він виступав у кожного п’ятого пацієнта (22%).

Люди з попередньо-раковим станом шлунка також відрізнялися тим, що в їхньому роті було більше різних типів бактерій, що сприяють захворюванню ясен.

Доктор Йіхонг Лі стверджує, що пероральні бактерії утворюють шкідливі речовини, які можуть безпосередньо пошкодити тканини та викликати імунну відповідь, що також може сприяти цьому. Результатом можуть бути передракові ураження.

Резервуаром оральних бактерій – є кишені ясен, в яких накопичуються бактерії, і їх важко видалити навіть за допомогою регулярного чищення. Д-р Жан Вактаускі-Венде з університету Буффало сказав Reuters, що ці бактерії можуть викликати запалення рота та проникати в інші ділянки шлунково-кишкового тракту, включаючи шлунок.

Є багато причин раку шлунка, а не лише стан рота. Значною мірою це може спричинити надмірне вживання солі та старість, особливо цвілеві продукти. Одним із факторів ризику є також куріння. Рак шлунка також може ініціювати зараження Helicobacter pylori.

Керівник онкологічної гастроентерологічної клініки онкологічного центру у Варшаві проф. Ярослав Регула пояснює, що це пов’язано з тим, що H. pylorii після введення в організм викликає хронічне запалення слизової оболонки шлунка, яке починається в дитинстві і може тривати кілька десятків років. Якщо на цьому етапі не знищити бактерію, то в деяких людей розвивається з часом рак.

Цьому можна запобігти шляхом лікування відповідними антибіотиками. Проте лікування необхідно проводити щонайменше двома або навіть трьома препаратами цього типу. Не достатньо взяти один антибіотик, приведений, наприклад, через іншу бактеріальну інфекцію, сподіваючись, що, вдасться знищити H. pylori.

Більш детальну інформацію про дослідження можна знайти на сайті: http://www.joponline.org/doi/10.1902/jop.2017.160829