ГоловнаНовини Здоров'яНазвано найнебезпечніші для імунітету компоненти продуктів

Названо найнебезпечніші для імунітету компоненти продуктів

Купуючи продукти в магазині, уважно вивчайте упаковку на утримання стабілізаторів і загусників – саме ці харчові добавки, як з’ясувалося, руйнують нормальну мікрофлору ШКТ.

Харчові добавки

Американські вчені з Університету Джорджія отримали дані про те, що широко використовувані у виробництві продуктів емульгатори і стабілізатори порушують нормальну роботу мікрофлори. Досліди на мишах показали, що вживання продуктів з такими добавками веде до виникнення запальних процесів в кишечнику.

В корм гризунам додавали популярний в харчовій промисловості емульгатори – 1% карбоксиметилцеллюлозу і 1% полісорбат 80. Тільки тварини з стійкою імунною системою не проявили виражених ознак запалення кишечнику в результаті їх регулярного поїдання. Але й у цих мишей були зафіксовані різні порушення. Зокрема, виявилося, що у гризунів значно зріс апетит – в результаті вони з’їдали значно більше їжі, що призводило до зростання рівня цукру в крові, порушення обміну речовин і збільшення їх маси тіла.

Читайте також:  Що відбувається з організмом при відмові від цукру, розповіли лікарі

Емульгатори – це хімічні речовини, які додають у продукти, що містять жир і воду, для стабілізації або загустіння цих двох компонентів. Те, що випробування на мишах продемонстрували явну небезпеку даних харчових добавок, ще не означають, що аналогічним чином на них реагує і людський організм, зазначили автори дослідження. Тим не менш, є дані, які підтверджують, що і у людей штучні харчові добавки можуть запускати механізми розвитку ожиріння через порушення кишкової мікрофлори.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News