Старече недоумство, або деменція – це синдром, при якому відбувається деградація пам’яті, мислення, поведінки і здатності виконувати щоденні дії. Жертвами цього синдрому стає все більше людей – до 2050 року за оцінками наукових експертів кількість випадків деменції може зрости в три рази. Вчені розповіли про способи, що дозволяють розпізнати старече недоумство.

За словами фахівців, між першими симптомами старечого недоумства і його очевидним проявом, що свідчить про стадії активного розвитку синдрому, проходить зазвичай 3-5 років.

У більшості випадків старече недоумство починає розвиватися після 60 років, попереджають вчені. Спочатку виникає порушення пам’яті – людина все частіше забуває різні предмети, якими користується в побуті, при цьому дані предмети можуть виявлятися в самих несподіваних місцях.

Після цього навколишні все частіше помічають, як змінюється поведінка людини. Тривожними сигналами, що дозволяють запідозрити і розпізнати старече недоумство, за словами нейропсихіатрів, є апатія, а також порушення добового ритму. Досить характерним сигналом про старече слабоумство є ставлення до оточуючих аж до самих близьких родичів – раптом з’являються підозрілість, злостивість і агресія, мова людини може стати саркастичною, а часом і зовсім образливою. Нерідко людина, у якої розвивається старече недоумство, починає звинувачувати оточуючих в недобрих намірах і крадіжках.

Поступово старече слабоумство все сильніше захоплює інтелектуальну діяльність людини: зазвичай на цій стадії синдрому часто трапляються епізоди втрати орієнтації в просторі. Забудькуватість людини стає все більш істотною і починає заважати навіть повсякденним справам.

Вчені застерігають про те, що старече недоумство в останні роки «молодіє». Цей синдром невиліковний, однак лікарська терапія може продовжити активну старість. Чим раніше почати, тим більш сприятливим буде результат лікування, підкреслюють лікарі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ЗАХВОРІТИ

ЗНАЙДЕНИЙ ПРОСТИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД СТАРЕЧОГО НЕДОУМСТВА