В основному прищі з’являються в перехідний період, коли відбуваються різкі гормональні збої. Але навіть в більш солідному віці ця проблема може мучити чоловіків і жінок. Які основні причини появи прищів після 30 років розповімо в нашому матеріалі.

Причина №1: гормони

Після 30 років дуже часто відбувається дисбаланс гормонів, в першу чергу статевих. Ця проблема дуже актуальна в такому віці, вважають медики, причому не менше, ніж у підлітковому. Існує навіть поняття «акне дорослих жінок». Найчастіше поява прищів загрожує в V-зоні, від підборіддя вгору з боків щік. При цьому утворюються червоні хворобливі папули. А після зникнення прищів можуть залишатися глибокі рубці. Особливо багато висипань з’являється перед місячними, а повністю вони не зникають.

А причина такого явища криється саме в гормональному фоні. Швидше за все, він змінився або з’явилася відповідь на нього. У другому випадку рівень гормонів може бути в нормі, проте організм реагує на нормальну кількість як підвищену.

У такій ситуації рекомендується застосовувати комбіноване лікування. Це і медикаментозна терапія, і правильні засоби для догляду. Обов’язково слід відвідати гінеколога-ендокринолога, який дозволить з’ясувати точну причину і підбере гормональну терапію.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3