Якщо миття під час застуди сприяє більшому переохолодженню організму, це може погіршити стан постраждалої людини, спровокувати виникнення ускладнень.

Існує думка, що під час простудних захворювань небезпечно переохолоджуватися, і тому краще відмовитися на час від процедур миття. В інтерв’ю лікаря отоларинголога Арсенія Пєскова прозвучала думка про те, що прийняття душу під час застуди може нашкодити людині, якщо той нехтує запобіжними заходами.

Наприклад, занадто довгий прийняття гарячої ванни може негативно відбитися на стані серцево-судинної системи, а також може нашкодити організму вихід ще мокрого після миття людини на холодне повітря.

Пєсков зауважив, що певна небезпека того ж прийняття душу може бути пов’язана з тим, що у виниклій парній атмосфері “можуть набрякнути і без того роздратовані слизові в носі, і виникне відчуття закладеності, – але це тимчасове явище”.

Отоларинголог підкреслив, що реальна загроза стану застудженої людини через миття може виникати дуже рідко. У той же час Пєсков пояснив, що після процедури небезпечно потрапляти під протяг, так що вікна в квартирі слід заздалегідь закрити, до того ж слід ретельно витертися.