Чи дійсно гарячі напої охолоджують у спеку наш організм сильніше, ніж холодні? Відповідь на це питання дали лікарі з Норвегії.

В Україні та деяких інших країнах світу поширена точка зору про те, що в спекотні дні гарячі напої охолоджують організм набагато більш ефективно, ніж холодні. У її підтвердження наводяться історії про жителів Середньої Азії, які п’ють гарячий чай, перебуваючи під впливом палючого сонця. Здоровий глузд підказує, що вживання чогось гарячого в спеку – не найкращий вибір, але може бути, аксакали знають істину? Тим більше що навіть деякі експерти підкреслюють: гарячі напої знижують температуру тіла і змушують більш старанно працювати потові залози, які охолоджують організм.

У 2012 році вчені з Університету Оттави прийшли до висновку про те, що якщо людина вживає гарячий напій, то це призводить до зменшення кількості тепла всередині організму і виділенню більшої кількості поту. Іншими словами, якщо температура напою перевищує температуру тіла, то вона теж збільшується, але цей стрибок компенсується за рахунок посиленого потовиділення. Наш організм виділяє піт тільки для того, щоб охолодити себе, і чим більш активно це відбувається, тим комфортніше людина себе почуває в спеку.

Проте вся ця техніка може спрацювати тільки в тому випадку, якщо піт буде випаровуватися з шкіри. Якщо у спекотний день ви носите багато одягу, чи виділяєте таку кількість поту, що він починає сочитися на землю і не випаровується з поверхні шкіри, то охолоджуватися за допомогою гарячих напоїв – це погана ідея. Іншими словами, якщо ви виконуйте якісь фізичні навантаження в жарку погоду і при цьому роздягнутися до плавок або купальника, то краще не вдаватися до допомоги гарячого чаю для охолодження.

Джерело: МедікФорум