У кожної людини коли-небудь трапляється розлад шлунка. Якщо він викликаний яким-небудь скороминущим вірусом, то в ньому немає нічого страшного. Але коли разом з розладом в області шлунка з’являється біль і печіння, а також додається блювота, то дані ознаки можуть свідчити про те, що в шлунку почався гастрит, або того гірше — виразка.

Що таке гастрит

Гастрит називають захворювання, викликане запаленням шлунка. Якщо вчасно не почати лікування, то гастрит може перейти у виразку, що в підсумку може призвести навіть до смерті. Крім того, якщо летального результату вдалося уникнути, найчастіше хронічне запалення стає причиною розвитку раку шлунка, одного з найпоширеніших видів раку на нашій планеті.

Розрізняють гострий і хронічний гастрит. Що стосується гострої форми, то вона може почати розвиватися раптово, супроводжуючись сильним болем, який протягом короткого проміжку часу проходить. Правда, для того, щоб це сталося, необхідно вчасно почати лікування. Якщо цього не зробити, то хвороба перейде в хронічну стадію. Хронічний гастрит піддається лікуванню набагато складніше, проте і його можна вилікувати. Але при ігноруванні необхідності лікування і на цьому етапі, хвороба гастриту переходить у виразку слизової шлунка.

Ознаки гастриту і виразки
Гастрит

Ознаки гастриту і виразки шлунка схожі. При цьому гастрит вражає тільки шлунок, в той час як виразка може дістатися до кишечника, а також стравоходу. В цілому, основними ознаками гастриту є гострий біль в області грудної клітини (від пупка до сонячного сплетення), а також запалення (зовні його може бути і не помітно), внутрішня кровотеча, нудота і розлад шлунку.

Виразка

Що стосується виразки шлунка, то основною його ознакою є внутрішня кровотеча. Зовні його може бути і не видно, однак про нього можуть свідчити й інші симптоми:

  • запаморочення;
  • порушене дихання;
  • розлад шлунка;
  • кров’яний стілець;
  • блювання, що супроводжується кров’янистими виділеннями.
Основні причини розвитку гастриту

Гастритом в тій чи іншій формі хворіє за своє життя близько половини населення нашої планети. Найбільш частими причинами розвитку даної хвороби є порушення режиму харчування (неправильне харчування), куріння, зловживання алкоголем, надмірна вага, а також вживання наркотичних речовин.

Крім цього, на появу та розвиток гастриту можуть впливати такі фактори, як вживання таблеток, що містять нестероїдні препарати. В результаті їх тривалого вживання в організмі починають розмножуватися бактерії H. pylori. Саме вони є основним джерелом розвитку бактерій, що сприяють появі хвороби.

Крім того, велика кількість H. pylori може призвести до розвитку раку шлунка. На жаль, в даний час в світі досі не розроблена чітка дієта, за допомогою якої можна було б позбавитися від гастриту. Хоча основні тенденції в цьому напрямку все ж визначені.

Дієта при гастриті — особливості і тривалість

Джерелом розвитку бактерій H. pylori є, насамперед, жирна і солона їжа. А оскільки навіть дієтичні продукти можуть бути жирними, на період лікування необхідно повністю виключити зі свого раціону. Цей фактор був виявлений досвідченим шляхом на щурах — вчені виявили, що під впливом жирної їжі у гризунів розвивалося запалення шлунка.

Раніше вважалося, що з підвищеною кислотністю шлунка може впоратися молоко. Проте було встановлено, що бактерії H. pylori воно практично ніяк не впливає. Тому якщо при гастриті вам будуть радити вживати молоко — знайте, що дана рекомендація вже не актуальна.

Між тим, існують продукти, за допомогою яких можна позбавити ваш організм від великої кількості бактерій H. pylori — це йогурт і броколі. У броколі міститься велика кількість спеціальної речовини, за допомогою якого можна вбити велику кількість даних бактерій. Крім того, з її допомогою можна запобігти поява і розвиток раку шлунка, а також вилікуватися від виразки у первинній формі.

Що стосується йогурту, то його вплив на лікування гастриту також був визначений дослідним шляхом. Було відібрано 2 групи людей, перша з яких вживала тільки антибіотики, а друга доповнювала їх вживанням йогуртів. В результаті експерименту було встановлено, що у другій групі кількість тих, кому вдалося вилікуватися, виявилося набагато більше, ніж у першій.

Найімовірніше, це стало можливим завдяки великій кількості корисних бактерій, які входять до складу йогурту. Крім цього, якщо йогурт є фруктовим, то натуральні речовини, що містяться в фруктах, також будуть сприяти лікування гастриту і виразки шлунка. Рекомендується також вживати велику кількість свіжих фруктів і овочів, і якомога більше рідини (води або соку). Крім того, бажано уникати впливу стресових ситуацій.

З допомогою цих порад можна вилікуватися від гострого гастриту, а також виразки шлунка (якщо вона не виражена в гострій формі). Але навіть якщо ви не хворієте, дотримання наших рекомендацій допоможе попередити розвиток таких захворювань.

Джерело: HeadInsider