Лікар назвала цю страву однією з найшкідливіших, особливо для дітей.

В опалу манна каша потрапила кілька років тому, коли вчені і медики стали попереджати, що користь цієї страви сумнівна. Крім того, все більше фахівців схиляються до того, що манка шкідлива, особливо дітям.

Як пояснила лікар-гастроентеролог Анжеліка Шакірова, манна каша призводить до проблем з засвоєнням кальцію. Відбувається це за рахунок фітинової кислоти, якої багато в манній каші. Саме вона заважає кальцію нормально засвоюватися і підсилює його виведення. Із-за чого виникає дефіцит цього елементу і може розвинутися рахіт.

На думку фахівця, в манній каші мало корисних речовини, зате багато клейковини. Якщо ж додати в страву ще вершкового масла або молока, то виходить дуже калорійний продукт.

Гастроентеролог пояснює, що, звичайно, всіх нас в дитинстві годували манною кашею, і всі виросли нормальними. Однак, сталося це за рахунок збалансованого харчування, завдяки якому шкода від манки була зведена до мінімуму.

Але деякі сучасні батьки ж через фінансові проблеми або особисті переконання бездумно покладаються на манну крупу, годують своїх дітей дуже бідно. З-за чого і виникають проблеми.

– Дітей, яких багато годували манною кашею, я бачу відразу. У них тонкі ноги і пухкий живіт – ознаки рахіту, – додає лікар-гастроентеролог Анжеліка Шакірова.