Перевірте, чи не входите ви в групу ризику!

Хвороба Альцгеймера – найбільш поширена причина всіх когнітивних розладів, що виникають в літньому віці. На неї припадає близько 70% всіх випадку вікових розладів пам’яті і мислення, що з’являються у людей старше 65 років. Вчені досі не можуть перемогти це захворювання, а також з упевненістю сказати, які саме чинники призводять до її розвитку. Але вже доведено зв’язок між наявністю певних захворювань і підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Якщо ви самі або ваші близькі стикалися з цими захворюваннями, вам варто бути особливо уважним і звернути велику увагу на методи профілактики хвороби Альцгеймера. А головне – якомога більше часу проводити з друзями та рідними, адже всі дослідження підтверджують, що це найефективніший спосіб попередити хворобу або уповільнити її розвиток.

Анемія

При цьому захворюванні в крові занадто мало еритроцитів — клітин, які відповідають за транспортування кисню до життєво важливих органів. Саме цим і визначається найголовніший симптом анемії – постійне відчуття втоми. Крім того, для цієї хвороби характерні слабкість, задишку, холодні руки і ноги. Кілька досліджень підтвердили зв’язок між анемією і підвищеним (на 40% вище) ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Вчені вважають, це пов’язано з недостатнім постачанням мозку киснем, з-за чого можуть з’явитися пошкодження, схожі з тими, які спостерігаються у пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

Депресія і тривожний розлад

Пригнічений стан, депресія і підвищена тривожність — це одні з ранніх ознак синдрому Альцгеймера. Але деякі дослідження підтверджують, що самі по собі ці стани можуть стати тригерами, що запускають розвиток захворювання. Одна з теорій полягає в тому, що кортизол, який активно виробляється під час депресії, може пошкодити мозок і призвести до розвитку синдрому Альцгеймера. У той же час дослідники припускають, що з часом деякі види антидепресантів можливо буде використовувати в якості ліків, здатних якщо не зупинити розвиток хвороби, то як мінімум сильно його загальмувати. Вся справа в особливому білку, антиамілоїді, який входить до складу антидепресантів — і який, як сподіваються вчені, здатний зупинити процес розвитку хвороби Альцгеймера.

Цукровий діабет

Ще один серйозний фактор ризику, здатний істотно підвищити ризик розвитку хвороби Альцгеймера — це цукровий діабет. По-перше, ця хвороба викликає серйозні запальні процеси відразу в декількох важливих органах, в тому числі в мозку. По‑друге, діабет сприяє формуванню стану, яке значно підвищує ризик інсульту — а це важливий фактор, що провокує розвиток хвороби Альцгеймера.

Захворювання ясен

Гінгівіт і пародонтит – захворювання ясен, викликані скупченням хвороботворних бактерій у роті. Проблема в тому, що ці бактерії досить мобільні і можуть проникати в інші важливі органи, у тому числі — серце і мозок. На щастя, із захворюваннями ясен досить просто боротися — в тому числі і в якості профілактики хвороби Альцгеймера.

Порушення слуху

Порушення або втрата слуху не викликає пошкоджень мозку, але може стати фактором, що прискорює перебіг деменції. Дослідження, проведені фахівцями Національного інституту з проблем старіння (США), виявило взаємозв’язок між втратою слуху і підвищеним ризиком розвитку деменції.

Герпес та інші інфекції

Багато дослідників вважають, що є пряма залежність між хронічними інфекціями (наприклад, герпесом) і підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. При цьому дослідники нагадують, що майже 90% дорослих людей до 50 років стають носіями вірусу герпесу, і закликають не турбуватися, якщо ви захворієте час від часу. Справжньої шкоди вашому здоров’ю можуть завдати по‑справжньому часті застуди або інші прояви вірусних захворювань.

Високий кров’яний тиск

Підвищений кров’яний тиск – один з найсерйозніших факторів, що підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Справа в тому, що будь-які захворювання серцево-судинної системи можуть пошкодити кровопостачання мозку і порушити постачання мозку киснем. Дуже важливо контролювати свій кров’яний тиск і обов’язково звертатися до лікаря, якщо протягом тривалого часу вони залишається високим.