У зв’язку із збільшенням середньої тривалості життя населення Землі все більше людей сьогодні страждає від старечого недоумства. Вчені з Кембріджського університету (Великобританія) здійснили дослідження в спробах краще зрозуміти природу цього невиліковного поки захворювання. Вони встановили, що причиною недоумства може виявитися генетична мутація в деяких клітинах мозку.

Результати дослідження опублікував журнал Nature Communications. Вчені пишуть в ньому, що наука досі не можуть зрозуміти, чому частина людей з віком стикається зі старечою деменцією, тоді як інші – ні. За словами дослідників, деменція має генетичне підґрунтя, але на спадковості ця особливість не відбивається-тільки в 5% випадків розвитку деменції стає зрозуміло, що проблема успадковується від батьків.

«Велика частина випадків розвитку слабоумства може бути пов’язана не з спадковими факторами, а з появою нових «точкових» мутацій в невеликому наборі генів в окремих клітинах мозку», – припустили в результаті автори нової роботи.

Попередньо вчені витягли з 600 тисяч клітин, видобутих з біоматеріалів людей, які страждали від «класичної» деменції і хвороби Альцгеймера, зразки ДНК і прочитали кожен з них по п’ять тисяч разів. Вони змогли проаналізувати, як розподіляються дрібні мутації по різних ділянках мозку. В результаті дослідники переконалися в тому, що мутації, що призводять до деменції, не обов’язково успадковуються від батьків. Це дозволяє краще розуміти, чому багато людей стають жертвами хвороби Альцгеймера, не маючи рідних з подібною патологією.

“Мутації з’являються в ДНК під час поділу клітин. Вони формуються під час розвитку мозку зародка і «сидять в засідці», чекаючи, коли їх володар постаріє», – пояснили вчені природу даних мутацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СЛАБОУМСТВО: 5 ЕФЕКТИВНИХ СПОСОБІВ ЙОГО ПРОФІЛАКТИКИ

ТОП-6 НАЙШКІДЛИВІШИХ МІФІВ ПРО СТАРЕЧЕ СЛАБОУМСТВО