Куріння, зловживання алкоголем і ожиріння є доведеними «провокаторами» розвитку раку.

Фахівці в якості основних причин раку виділяють накопичені мутації, генетику і так звані «зовнішні фактори» – до них належать шкідливі звички, спосіб життя, харчування.

Не так давно було доведено, що ожиріння теж серйозно підвищує ризик розвитку раку, а також сприяє швидкому прогресуванню хвороби. Як вважають фахівці, ожиріння має зв’язок з надмірною калорійністю раціону, гормональними та метаболічними порушеннями, а часто і з розвитком резистентності до інсуліну. Все це підвищує ризик розвитку раку. З ожирінням пов’язані пухлини шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози та інші.

Про шкоду куріння сказано так багато, що повторюватися немає сенсу. Наведемо цікавий факт – коли з 80-х років мода на куріння почала сходити нанівець і стали розвиватися кампанії по відмові від куріння, кількість хворих на рак легенів почала знижуватися. Також куріння провокує і інші пухлини. Причому, згідно з дослідженнями, пасивне куріння не менш небезпечно.

Зловживання алкоголем значно збільшує ризик розвитку деяких видів онкології. Причому, не тільки печінки, як прийнято вважати. Алкоголь також пов’язаний з раком порожнини рота, стравоходу, шлунка, кишечника та іншими.