Гастроентеролог і терапевт Віра Самсонова розповіла про крайню небезпеку котячих подряпин. Наслідками мікротравм може стати запалення суглобів, шкіри, печінки і лімфатичних вузлів.

Підбираючи бездомного кошеня на вулиці, слід пам’ятати, його кігті небезпечні тим, що можуть привести до серйозної патології. В такому випадку страждає шкірний покрив, суглобові сумки і печінку. Йдеться про феліноз. У ряді випадків спостерігається бартонельоз, званий “котячої лихоманкою”.

Коли дворова кішка дряпає шкіру, то разом з брудом можуть проникнути бактерії, що провокують вкрай небезпечний запальний процес. Медична практика виділяє вісім різних різновидів штамів бартоннел, які здатні спровокувати різні інфекційні патології. Бездомні кішки є носіями Bartonella henselae, найбільш поширеною бацили. Дана інфекція призводить до розвитку захворювання.

Читайте також:  Мешканка Британії розкрила несподіваний секрет свого довголіття

До кішок бактерії передаються через укуси бліх або інших комах: мух, гедзів і кліщів. Блохи смокчуть кров і отримують від хворої тварини бацили. Слідом за цим відбувається їх розмноження, потім вони виділяються з випорожненнями. Частина бактерій осідає під кігтями кішок.

Коли дитина грає з бездомним кошеням, виникає небезпека, що тварина подряпає її. Далі небезпечні бацили проникають в незміцнілий дитячий організм. Не слід притискати до себе вуличного кошеня, тим більше гладити його і цілувати. Необхідно вберегтися від небезпечних наслідків.