Лікар-гастроентеролог, гепатолог Наталія Марченко розповіла, що необхідність регулярно вживати гарячу їжу перебільшена.

Насправді все залежить від страви чи продукту. Деякі продукти не можна їсти в холодному вигляді через складність для організму ферментувати їх.

Наприклад, це стосується жирів. «Наприклад, жири над твердому (холодному), а розм’якшеному (гарячому) вигляді краще засвоюються і трансформуються у організмі. У холодному вигляді жирам потрібно більше часу, щоб вони пішли у переробку, щоб почалася ферментація», – пояснила лікарка.

Вона пояснила, що найкраща температура їжі така сама, як і тіла людини. Допустима кімнатна температура. В іншому випадку можна або обпекти стравохід гарячою їжею, або спровокувати спазм – холодною.

Гастроентеролог зауважила, що в деяких випадках людям може бути протипоказана і холодна, і гаряча їжа. «Особливо це стосується верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, які першими стикаються з різною температурою продуктів харчування. Це, наприклад, езофагіти, подразнення слизової стравоходу, рефлюксна хвороба та її подальші ускладнення, а також ерозивно-виразкові ураження шлунка», – наголосила Наталія Марченко.