Печінка – другий за величиною орган після шкіри. І вона виконує багато важливих функцій у організмі. Тому обов’язково приділіть їй увагу і включіть до раціону ряд корисних продуктів.

За словами вчених, печінка виконує 500 дій, спрямованих на підтримання життя організму. Так, вона розщеплює їжу, виводить із тіла токсини, регулює рівень холестерину та багато іншого.

Захистити печінку від хвороб можна кількома способами. Серед них – дотримання правильної дієти. Важливо уникати вживання алкоголю, доданих цукрів, оброблених закусок, пише Eat This, Not That!.

Існує і кілька суперпродуктів, які допомагають зберегти здоров’я печінки.

Овес та ячмінь. Обидва ці продукти містять багато харчових волокон. Дослідження показують, що вони допомагають знизити вагу та сформувати здоровий баланс бактерій у кишечнику. Причому така втрата ваги може бути ефективною при лікуванні неалкогольної жирової хвороби печінки. Клітковина також здатна зменшити запалення та пошкодження печінки.

Хрестоцвіті овочі. Броколі, капуста, брюссельська капуста допомагають природним чином очистити організм від токсинів та захистити печінку від ушкоджень.

Листові зелені і чорниці. До їх складу входять корисні речовини, що покращують стан печінки. Це доводять дослідження, у яких брали участь щури.

Вода, кава, зелений чай. І при цьому найкраще уникати вживання алкогольних напоїв. Якщо ж ви питимете багато води, то це допоможе уникнути зневоднення і покращить здоров’я печінки, зазначають в Американському фонді печінки. Що стосується чаю, то найефективнішим для печінки вважається чай матюка. А кава, як свідчать дослідження, знижує ймовірність розвитку хронічної хвороби печінки.

Оливкова олія. У наукових працях йдеться про те, що оливкова олія підвищує рівень «хорошого» холестерину, які захищає від розвитку ожиріння печінки.