Лікар-терапевт вищої категорії токсиколог Олексій Водовозов попередив про небезпеку стимулювання імунітету. За словами лікаря, піднімати імунітет не можна.

На думку Водовозова, прийом препаратів та вітамінів для стимулювання посиленої імунної відповіді на хвороби призведе до зворотного результату. Імунна система має працювати природно, і якщо її штучно посилювати, можна викликати якусь аутоімунну патологію, яка якраз і є «підвищеним імунітетом».

Якщо гіперімунна реакція, це може призвести до смерті. «Нам не потрібна потужна імунна відповідь. Аутоімунна патологія, наприклад, — це і є потужніша імунна відповідь. Або гіперімунна реакція, про неї вже багато хто чув, цитокіновий шторм, який під час COVID-19 вбивав людей, — це також підвищений імунітет», — попередив лікар.

Щоб зміцнити імунітет, достатньо відмовитися від шкідливих звичок та вести здоровий спосіб життя. Не можна допускати переїдання і, як наслідок, ожиріння, малорухливого способу життя.

«Переїдання, гіподинамія, надмірні стреси, недосипання — це все б’є імунітетом. Тому умовно ми можемо йому допомогти, усунувши ці фактори. Тобто, нормально харчуючись, не переїдаючи, не доводячи себе до ожиріння, намагаючись рухатися», — порадив експерт.

Він також дав пораду, як цього досягти. Водовозов зазначив, що для нормальної роботи імунної системи досить звичайна повсякденна діяльність. Достатньо виходити на одну зупинку громадського транспорту раніше дорогою на роботу чи додому. Завдяки цьому нормально працюватимуть усі органи та системи, включаючи імунну.