Хочете трохи зменшити оберти і відпочити від вічного поспіху? Окей, тільки майте на увазі: щоб відпочинок пройшов без шкоди для фігури, швидкість обміну речовин повинна залишатися на колишньому — високому — рівні. Як цього домогтися? Легко. Досить позбавитися від цих чотирьох звичок.

Ви занадто багато нервуєте

У чому суть: багато століть тому (коли дерева були великими, а ми — мисливцями, які переслідують мамонта) наш організм виробив певну тактику виживання в стресових ситуаціях — у разі небезпеки він переходить в режим економії: береже енергію і накопичує жир. Так що коли ви, нервуючи, бігаєте по магазинах або мечетесь по кухні — гості ось-ось прийдуть, а індичка ще не в духовці, — рівень гормону стресу в крові збільшується: ваш організм, сприймаючи ситуацію як небезпечну для життя, уповільнює метаболізм і починає накопичувати те, від чого ви так довго намагалися позбутися протягом усього року.

Читайте також:  Косметолог розповіла про корисні та шкідливі продукти для здоров'я шкіри

Що робити: дихайте. Коли ви відчуваєте, що все — зараз буде вибух, відкладіть справи убік і зробіть глибокий повільний вдих через ніс — відчуйте, як грудна клітина поступово розширюється. Потім, коли груди наповнились повітрям, так само повільно видихніть через рот. Повторюйте цю вправу принаймні два рази в день (один підхід — не менше п’яти хвилин) і намагайтеся все-таки не переживати через дрібниці.

Нервуватись

Ви не тренуєтеся

У чому суть: на новорічних канікулах кожен день розписаний по хвилинах, і часу на звичні рутинні заняття просто немає і навіть як-то не хочеться, щоб воно було. Проте майте на увазі: вечірньої прогулянки після галасливого і рясного застілля з родичами недостатньо для того, щоб не дати своєму обміну речовин «впасти у сплячку». Потрібні тренування.

Читайте також:  Лікар назвав яблука ідеальним продуктом для зниження холестерину

Що робити: а ви знали, що 20 хвилин цілком достатньо, щоб підбадьорити свій організм. На на нашому сайті ви знайдете купу корисних і інтенсивних тренувань, які не віднімуть у вас багато часу і відмінно прокачають все тіло.

Лежати на дивані

Ви пропускаєте прийоми їжі і потім об’їдається

У чому суть: немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про пропущений обід і вечірній голод. Ця історія стара як світ: ви зовсім забуваєте про обід (у вихорі новорічних розваг хто пам’ятає про такі дрібниці?) і на вечерю з’їдаєте в три рази більше, ніж за весь день. Ні, так справа не піде. Голод — головний ворог вашої фігури. Через нього організм переходить в режим економії-виживання і уповільнює обмін речовин. А значить — починає накопичувати жир.

Читайте також:  Що буде з вашим організмом, якщо ви станете на ніч їсти сиру цибулину

Що робити: їсти. Часто і потроху. Намагайтеся снідати відразу, як тільки прокинулися, протягом 90 хвилин після пробудження, і стежте за тим, щоб інтервали між прийомами їжі не перевищували чотирьох годин. І не забувайте про перекуси.

Їсти

Ви їсте мало овочів

У чому суть: так, не будемо сперечатися — в наших краях овочі коштують дорого, але, на жаль, це ні на секунду не скасовує той факт, що наш організм потребує вітамінів, особливо в магнії і вітамінах групи В — вони грають важливу роль в процесі обміну речовин. До того ж під час канікул ви напевно будете запрошувати гостей і готувати багато м’ясних страв — щоб вони краще засвоювалися, потрібна клітковина, яка в надлишку міститься в овочах.

Джерело: The challenger