Високий тиск впливає на мільйони людей, багато з яких навіть не підозрюють, що страждають. Оскільки цей стан є основним фактором ризику смертельних захворювань, необхідно постійно контролювати показники артеріального тиску.

На щастя, деякі фрукти можуть різко знизити кров’яний тиск, допомагаючи запобігти захворюванню. Ківі, наприклад, продемонстрували зниження як діастолічного, так і систолічного тиску за вісім тижнів, передає Express.

За даними Blood Pressure UK, добре відомі причини високого кров’яного тиску включають відсутність фізичних вправ, надмірну вагу або вживання в їжу продуктів, що містять занадто багато солі.

Але відмова від деяких фруктів і овочів зі свого раціону також може створити грунт для гіпертонії, тому що ці продукти є хорошим джерелом калію, який знижує кров’яний тиск.

В одному рандомізованому дослідженні, дослідники вивчали вплив ківі на 118 суб’єктів з високим кров’яним тиском або гіпертонією першої стадії протягом восьми тижнів. Команда спостерігала значне зниження як систолічного, так і діастолічного тиску у суб’єктів, які їли три ківі на день протягом восьми тижнів.

Дослідники припустили, що біоактивні речовини фруктів можуть знизити кров’яний тиск.

“Серед чоловіків і жінок з помірно підвищеним артеріальним тиском споживання трьох ківі було пов’язано з більш низьким систолічним і діастолічним 24-годинним артеріальним тиском в порівнянні з одним яблуком в день. Ефект може регулюватися іншими механізмами, крім поліпшення функції ендотелію”.