Успіх ринку харчових добавок заснований на широко поширеному переконанні, що таблетки пропонують швидке вирішення проблеми здоров’я. Але дослідники побоюються, що люди вводять в оману передбачувану користь добавок, припускаючи, що в деяких випадках небезпека може переважити користь.

Було висловлено припущення, що деякі харчові добавки можуть викликати широко поширені захворювання, такі як рак, або знижувати ефективність лікування цього захворювання. Більш того, антиоксидантні добавки часто вживають в поєднанні з лікуванням раку, наприклад хіміотерапією.

Довгий час вважалося, що антиоксидантні добавки забезпечують захист від розвитку раку, оскільки вони нейтралізують активні форми кисню (АФК), які, як відомо, пошкоджують ДНК.

Дослідження історично пов’язували присутність антиоксидантів зі зменшенням пошкодження вільними радикалами, що є одним з ознак розвитку раку.

Однак з’явилися суперечливі дані, які ставлять під сумнів ці результати, припускаючи, що деякі антиоксидантні добавки можуть збільшити кількість, розмір і стадію ракових пухлин.

В одному дослідженні, проведеному Гетеборзьким університетом у Швеції, дослідники спостерігали ці ефекти після додавання антиоксидантів до раціону мишей з раком легенів. Результати показали, що прогноз раку у мишей значно погіршився після того, як вони дотримувалися дієти з додаванням антиоксидантних добавок.

Але подальші дослідження тієї ж команди показали значну зв’язок між прийомом антиоксидантних добавок і збільшенням зростання важкої злоякісної меланоми.

У цьому випадку розмір пухлини не збільшувався, але дослідники виявили, що кількість метастазів в лімфатичні вузли збільшилася вдвічі, що означає, що пухлина поширюється швидше.

Cancer Research UK пояснює, що добавки не можуть замінити здорову дієту.

“Найкращий спосіб отримати повний набір вітамінів і мінералів – це дотримуватися здорової, збалансованої дієти з різноманітними фруктами та овочами”.

Особи, які бажають поліпшити своє здоров’я за допомогою харчових добавок, завжди повинні спочатку поговорити з терапевтом.