Нутриціолог розповів, що він «ніколи» не їстиме.

Хоча здорова дієта сповнена фруктами, овочами, цільного зерна та білка, корисних речовин може бути занадто багато. Більшість із нас споживає більше білка, ніж нам потрібно.

«Я ніколи не їм протеїнові батончики. Вони, як правило, піддаються високому ступеню обробки та містять безліч добавок, корисність яких невідома», – каже лікар-нутриціолог Ігор Строков.

Більшості дорослим щодня потрібно близько 0,75 г білка на кілограм ваги тіла. Щоб досягти такого рівня білка, можна щодня з’їдати дві порції м’яса, риби, горіхів або тофу.

«Часто ми їмо більше білка, ніж рекомендується. Дієта з високим вмістом м’яса пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, діабету, деяких видів раку, а також може скоротити ваше життя».

Читайте також:  Лікар назвала 5 медичних оглядів, які вам необхідно пройти до 40 років

Хоча протеїнові батончики далеко не м’ясисті, кращі альтернативні білкові включають:

  • Горох
  • Боби
  • Сочевиця.

Відповідно до цього лікар сказав, що більш здорові альтернативи протеїновим батончикам включають горіхи, гарбузове насіння або арахісове масло.

Деякі протеїнові батончики можуть бути калорійними та містити багато доданого цукру.

Здорові закуски

Нутриціолог Строков стверджує, що фруктові та овочеві закуски – «завжди найкращий вибір»; деякі рекомендації включають:

  • Йогурт із часточками мандарину
  • Цукровий горошок із нежирним хумусом
  • Пюре з авокадо та вареного яйця
  • Перець та нежирний хумус.

Для тих, у кого мало часу, хорошим вибором можуть бути прості рисові коржики.

Читайте також:  5 жирів, які корисні для організму

“Якщо ви купуєте інші закуски з полиці, зверніть увагу на упаковку та етикетки із зазначенням харчової цінності, які також можуть допомогти вам зробити більш здоровий вибір”, – говорить лікар.

Які побічні ефекти надто великої кількості протеїнового порошку?

Як і в більшості речей у житті, можна отримати надто багато хорошого. Найбільша проблема з передозуванням білка полягає в тому, що це може призвести до дисбалансу амінокислот та перешкоджати здатності організму правильно використовувати інші поживні речовини. Це може збільшити ризик втрати м’язової маси, втоми та слабкості.

Дослідження свідчать, що високі дози білка можуть збільшити ризик пошкодження нирок. Людям із вже існуючими захворюваннями нирок або порушеною функцією нирок слід бути особливо обережними з вживанням протеїнового порошку та проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати його.

Читайте також:  Чому сіль важлива для здоров'я

“Надмірне вживання протеїнового порошку може викликати низку інших побічних ефектів, включаючи травний дискомфорт, такий як здуття живота, гази і запори, а також підвищений ризик зневоднення, оскільки для перетравлення білка і виведення продуктів обміну потрібна вода”, – пояснює Строков.