Вживання риби червоних порід вважається однією з найбільш корисних звичок у харчуванні, але цей продукт може і нашкодити. Вчені з Університету Піттсбурга встановили, що в такій рибі можуть бути заборонені токсичні речовини.

Дослідники заявили про те, що риба, якою торгують супермаркети, може бути вирощена на забруднених кормах, вироблених в регіонах, де не діють жорсткі обмеження за змістом потенційно небезпечних речовин. Мова, зокрема, йде про такі хімікати, як полібромовані дифенілові ефіри.

За словами фахівців, ці речовини можуть бути присутніми в сировині, що постачається з Китаю, Таїланду та В’єтнаму, а також інших країн з великою кількістю електронного сміття. Наукові дослідження вказують на зв’язок цих сполук з порушеннями гормонального фону і відхиленнями у розвитку у дітей.

Вчені не в перший раз привертають увагу громадськості до проблеми забруднення рибної продукції різними хімічними сполуками. У 2015 році досліджували дану проблему фахівці Гарвардського університету висловилися про те, що багато людей нічого не знають про різницю в якості риби, яка росла в природних умовах, або була вирощена штучно. Вчені тоді припустили, що вживання штучно вирощеної риби може бути пов’язано з певним ризиком розвитку онкозахворювань. Вони вказали на те, що в такій рибі містяться не тільки хімікати з забруднюючих середовище виробництв, але також і антибіотики.