Стоматологи назвали найнесподіваніші продукти харчування, які дійсно псують нам зуби. Вони розповіли, що краще їсти замість них.

Цитрусові. Ніхто не буде сперечатися з тим, що апельсини, мандарини або лимони корисні для здоров’я. Але щоденне вживання лимонного або грейпфрутового соку піддає нас дії кислоти, що збільшує ризик руйнування емалі. Ось чому краще налягати на яблука або банани, які є менш кислотними.

Паста. Ось що з приводу цієї страви стоматологи начебто не повинні турбуватися? А ось і ні, адже в пасті найчастіше використовується томатний соус з консервованих томатів, які містять багато кислоти. Буде корисним замінити його будь-яким натуральним соусом або просто оливковою олією.

Попкорн. Це не просто кислотна їжа, вона відноситься до числа продуктів харчування, що володіють унікальною здатністю застрявати у нас між зубами. Повітряна кукурудза буває досить жорсткою по своїй консистенції, що призводить до численних травм. Спробуйте в кінотеатрах замовляти собі щось інше.

Лід. Представляє таку ж небезпеку в плані травм для наших зубів, як і попкорн, тому жувати лід – це дуже погана ідея.

Консерви. Нехай вони і значаться останніми в нашому рейтингу, але це не робить їх менш небезпечними. Взагалі всі продукти харчування, які зазнали бродіння, повинні допомагати здоров’ю нашої шлунково-кишкової системи. На жаль, при цьому вони дуже кислотні. Багато людей страждають від цієї залежності від консервованих огірків і помідорів, поглинаючи їх у величезній кількості. Краще замінити їх натуральними свіжими фруктами і овочами.