Дослідження вчених відразу декількох інститутів, опубліковане в журналі Molecular Biology Evolution, завершилося вердиктом фахівців про те, що секрет людського довголіття укладено в 25 генах.

«Причиною всьому мутації в генах, пов’язані, наприклад, з можливістю загоєння ран, коагуляції і захищеності від серцево-судинних захворювань, які і призвели до подовження життя», – висловилися про це фахівці.

Один з перших учених, які починали вивчати дану проблему, Жерард Мунтане, стверджував, що існують мутації, що дають різні ефекти: одні можуть бути корисні, інші з віком, після завершення репродуктивної стадії, навпаки, здатні шкодити. Дане дослідження показало, що така логіка дійсно вірна. Після порівняльного аналізу геномних даних про хвороби людини на початку життя і до старості фахівці зробили висновок, що існують мутації, що захищають від небезпечних хвороб в молодості і при цьому, збільшують ризик захворювання іншими хворобами в старості.

Вчені відзначили, що виявлені мутації пов’язані з процесами, типовими для старіння клітин. Результати дослідження можуть сприяти розробці нових ліків для лікування захворювань, пов’язаних зі старінням.

Джерело: МедікФорум