За словами стоматологів, вживання цих продуктів забезпечує надходження в організм того набору мікроелементів, який необхідний для правильного кровопостачання ясен, від здоров’я яких залежить і стан зубів.

Приміром, фахівці рекомендують вживати фрукти й овочі з великим вмістом клітковини для профілактики зубних відкладень. Ідеальний продукт – доступна всім морква: гризучи її, можна поліпшити стан слизової ясен і порожнини рота в цілому.

Крім того, дуже корисний гарбуз. Цей овоч є чудовим джерелом важливих для здоров’я зубів мінералів – селену, фтору, цинку, а також відмінно відбілює зуби.

Медики пояснюють, що слина порожнини рота повинна містити в достатній кількості мінерали фторид, фосфат і кальцій, які зміцнюють зубну емаль. Для заповнення балансу даних речовин вони рекомендують їсти різноманітну зелень і в тому числі налягати на шпинат. Одними з кращих постачальників кальцію (а заодно і фосфору) є горіхи, сир.

Читайте також:  Чого не можна робити при болях у спині після тренування

Не варто забувати про овочі з антибактерицидними властивостями. Споживання всім відомих цибулі і часнику знижує ризик появи карієсу або запальних процесів, дозволяє уникнути галітозу. Крім того, для гарного кровообігу в ротовій порожнині необхідно жувати тверді плоди – таке жування крім вітамінізації дає ефект масажу ясен.

Нагадали експерти і про те, що обов’язковою умовою для підтримки здоров’я зубів є включення в раціон харчування йодовмісних рослин – морської капусти та інших водоростей.

Джерело: МедікФорум