Забудьте про мінімально необхідні для здорового сну 7 годин ночами. Для якості нічного відпочинку набагато більше значення має те, як часто ми повертаємося.

Вчені з Ліверпульського університету припустили, що добрий сон це щось більше, ніж 7-9 годин, які рекомендують фахівці. Наприклад, люди, що не висипаються, майже втричі частіше страждають на простудні захворювання, але для того, щоб висипатися, їм насамперед важливо якнайменше повертатися протягом усієї ночі і намагатися швидше поринути в сон.

Якщо ця умова виконується, то людина може адекватно відпочити за меншу кількість годин. А якісний сон дуже важливий для зміцнення імунної системи. Як вважають самі автори дослідження, отримані ними результати повинні змінити уявлення про сон і здоров’я.

Сон дуже важливий для психічного та фізичного здоров’я, включаючи і здатність боротися з інфекціями. Багато хто з нас обмежує тривалість сну, щоб приділяти більше часу роботі та особистому життю.

Але коли це відбувається, зростає можливість захворіти, оскільки імунітет слабшає. І в результаті людина витрачатиме більше часу на лікування, що набагато менш приємно і вигідно з практичної точки зору. Так що все-таки краще нам висипатись.