Курці значно частіше хворіють на розсіяний склероз і швидше набувають інвалідність через цю хворобу. До такого висновку прийшли вчені.

Британські дослідники з’ясували, що курці частіше хворіють на розсіяний склероз, а якщо у них уже з’являється ця хвороба, то вона прогресує швидше, викликаючи інвалідність. Нагадує, що розсіяний склероз – це важке аутоімунне захворювання, що викликає витончення мієлінової оболонки нервів. В результаті, порушується провідність нервових сигналів по організму, так що людина поступово втрачає контроль над тілом. Втім, розсіяний склероз ділиться на 4 типи в залежності від того, наскільки швидко він розвивається, супроводжується ремісіями, і як довго вони тривають. В цілому, майже у кожного пацієнта з розсіяним склерозом хвороба тече за якимось певним сценарієм.

Проаналізувавши велику кількість даних за цими сценаріями, дослідники з’ясували, що куріння є фактором ризику розвитку розсіяного склерозу, і причиною більш швидкого його перебігу. Хоча наука досі не знає точних причин цієї неврологічної хвороби, у розпорядження вчених з’являється все більше доведених факторів ризику. І ось тепер встановлено, що в цей список входить куріння. При цьому відмова від шкідливої звички може уповільнити наступ прогресуючого розсіяного склерозу майже на 8 років, як показало інше дослідження.

Не так давно вчені провели опитування, яке показало, що 89% курців пацієнтів з розсіяним склерозом не знають про зв’язок між курінням цією хворобою, незважаючи на те, що лікарі одразу ж рекомендують їм кинути палити як можна швидше. Покінчити з сигаретами ніколи не буває пізно, і навіть якщо симптоми розсіяного склерозу вже з’явилися, то ті, хто кинули палити можуть розраховувати зберігати певну рухливість і незалежність максимально довго, порівняно з тими, хто продовжує палити.